Biżuteria damska na każdą okazję – porady ekspertki

Sukienki wieczorowe

Noszenie biżuterii to prosty sposób na podkreślenie swojego stylu, dodanie sobie wdzięku i wyeksponowanie kobiecości. Nie warto więc z tego rezygnować nawet jeśli nie potrafi się dobrać czegoś dla siebie czy wydaje się, że noszenie biżuterii jest niewygodne. Na rynku znaleźć bowiem można tyle propozycji, że każda dziewczyna i kobieta może olśnić swoje otoczenie i poczuć się piękna. Jak to zrobić?

Porada 1. – podążaj za modą

Kiedy nie ma się ustalonych preferencji co do biżuterii albo chce się zawsze wyglądać świetnie, na pewno doskonale będzie kierować się tym, co w modzie piszczy. Oczywiście nie chodzi o to, by podążać za nią na ślepo i na przekór sobie – wybieraj te trendy, które Ci odpowiadają. Od jakiegoś czasu na przykład bardzo popularne są naszyjniki – celebrytki. Warto wybrać dla siebie taką ozdobę choćby dlatego, że jest na tyle uniwersalna, że świetnie nadaje się na różne okazje. Kiedy zaopatrzysz się w taki naszyjnik, będziesz miała ozdobę i na co dzień, i na wielkie wyjście.

Czytaj również  Przegląd modnych zimowych stylizacji

Porada 2. – nic na siłę

Nie wybieraj czegoś, tylko dlatego, że jest modne albo bo chcesz zrobić na kimś wrażenie. Jeśli nie cierpisz mieć czegoś ciasno pod szyją, nie stawiaj na hoker. Jesteś uczulona na srebro, wybieraj stal chirurgiczną, mimo iż jest mniej prestiżowa. Pamiętaj, że biżuteria ma nie tylko zdobić, ale i poprawiać samopoczucie, a nie zapewnisz sobie tego jeśli będzie Ci niewygodnie czy … będziesz stale uważała, by nie zgubić kosztownej ozdoby. Zawsze możesz znaleźć alternatywę dla produktu, który w jakiś sposób Ci nie odpowiada, gdyż obecnie oferowana jest bardzo różna biżuteria damska sklep internetowy może Ci przy tym zapewnić wybór szerszy niż stacjonarne punkty.

Czytaj również  Moda na bawełnę organiczną

Porada 3. – wybierz odpowiednią dla siebie długość naszyjnika

Obecna moda dopuszcza w tym zakresie wszelkie rozwiązania. Możesz wybrać hoker wiązany na szyi, krótką celebrytkę, naszyjnik standardowy czy bardzo długi, na przykład kaskadowy czy z efektownym wisiorem, sięgający za biust. Dopasuj długość do swojego poczucia wygody, ale też okoliczności, w jakich biżuteria będzie użytkowana. Przykładowo, jeśli wybierasz się na wesele i zamierzasz tańczyć, nie wybieraj długiego naszyjnika z wielkim wisiorem, który będzie obijał się o Twoje ciało.

Porada 4. – dopasuj biżuterię do okazji

Jak było wspomniane wyżej, obecna moda dopuszcza różne rozwiązania, trzeba jednak mieć pewne wyczucie. Nawet jeśli kochasz biżuterię z rzemyków, nie wkładaj jej na bankiet do wieczorowej sukni, a jeśli idziesz na fitness, nie obwieszaj się złotem i drogimi kamieniami. Bezpieczny wybór stanowią dlatego już wspomniane w kontekście uniwersalności celebrytki, ale możliwości jest wiele.

Czytaj również  Ciepła kurtka na okres jesienno-zimowy

Porada 5. – wybierz dla siebie odpowiedni materiał

Dopasuj go do swoich preferencji. Nie dawaj wiary opiniom, że żółte złoto jest dobre dla Twojej babci, a sztuczna biżuteria zawsze jest tandetna. Obecnie oferowane są bardzo różne wyroby, modne są na przykład pozłacane ozdoby, a sztuczna biżuteria niejednokrotnie kosztuje więcej niż szlachetna, co świadczy o jej wysokiej jakości i prestiżowym charakterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *