Uroczyste spotkanie? Zabierz ze sobą kopertówkę

kopertówka

Kopertówka to torebka, którą śmiało można nazwać ukoronowaniem kreacji i najwierniejszą towarzyską uroczystych spotkań. Nie może jej zabraknąć w szafie kobiety, dla której liczy się atrakcyjny i modny design. Jak wybrać idealną kopertówkę i jak dopasować ją do stylizacji?

Co warto wiedzieć o kopertówkach?

Kopertówka to typowa torebka koktajlowa, którą nosi się przede wszystkim do kreacji wieczorowych. Jej główne cechy to niewielkie wymiary i prostokątny, płaski kształt. Nie jest to torebka zbyt pojemna, ale z powodzeniem można w niej zmieścić szminkę, puder, niewielkie lusterko,telefon czy małą portmonetkę. Kopertówka nie posiada paska – nosi się ją w ręku.

Kopertówki to ulubione torebki wielu projektantów mody. Stąd też w sprzedaży znaleźć można naprawdę dużo modeli, różniących się od siebie rozmiarami, kształtami, kolorami i wzorami. Do wyboru są maleńkie kopertówki, mieszczące jedynie dokumenty, średnie  (najbardziej popularne) oraz kopertówki XXL, które pojawiły się na wybiegach niedawno i z miejsca stały się prawdziwym hitem.

Czytaj również  Kobieta z klasą – jakie dodatki dobrać do ubioru?

Klasyczna kopertówka ma kształt prostokąta Jednak projektanci przełamali ten schemat i obecnie można znaleźć kopertówki, w kształcie kwadratu, które także są modne. Torebki, które nie mają kształtu koperty, np. okrągłe i płaskie, nie są uważane za kopertówki.

Najbardziej eleganckie kopertówki wykonywane są ze skóry lub materiału skóropodobnego. Takie modele sprawdzają się podczas oficjalnych spotkań i zawsze są modne. W sprzedaży są oczywiście kopertówki wykonane z wielu atrakcyjnych, oryginalnych tkanin oraz zdobione bogato, np. z koralikami, cekinami czy perłami.

Jak wybrać kopertówkę?

Kopertówkę zawsze należy dobrać do stroju, ponieważ jest ona jego integralną częścią. Najmodniejsze są obecnie zestawienia monochromatyczne, dlatego dobrym pomysłem jest wybór torebki o ton jaśniejszej lub ciemniejszej od stroju. To rozwiązanie bezpieczne, podobnie zresztą jak kopertówka w kolorze czarnym i o prostym kroju. Dopuszczalne są również inne, bardziej „kolorowe” zestawienia, np. do stroju w kolorze czarno-białym pasuje kopertówka w kolorze czerwonym.

Czytaj również  Damskie piżamy bawełniane. Propozycje na nadchodzącą zimę

Na szczególnie eleganckie wyjścia, a także na różnego rodzaju bale pasuje kopertówka bogato zdobiona, a nawet przypominająca wyglądem szkatułkę. Dopuszczalne są zarówno błyszczące kamienie, jak i pióra czy brokat.

O czym jeszcze pamiętać?

Kopertówka jest obowiązkowym elementem kreacji wieczorowych. W przypadku, gdy stylizacja jest w stonowanych barwach i klasycznym stylu, kopertówką można znakomicie ją „przełamać”, np. do czarnej kreacji idealnie pasuje kopertówka ze złotymi cekinami.

Nie każdy wie, że kopertówkę można nosić również na co dzień, choć wyłącznie do stylizacji eleganckich. Dopuszczalne jest noszenie kopertówki XXL np. do biura. Do nieco mniej formalnych strojów można nosić kopertówkę z tkaniny np. z zamszu – kolor torebki powinien pasować do stylizacji. Modowym faux pas jest noszenie kopertówki do stylizacji sportowych.

Czytaj również  Esencja stylu - biznesowy płaszcz na jesień

Za pomocą kopertówki można w efektowny sposób podkreślić swój styl. Warto mieć w szafie przynajmniej kilka modeli, pasujących na różne okazje.