Jaki portfel męski wybrać?

Portfel męski

Zakup męskiego portfela to prawdziwe wyzwanie – szczególnie jeśli nie znamy gustu mężczyzny, którego pragniemy obdarować. Wtedy warto wziąć pod uwagę dostępne i popularne rodzaje portfeli, a także zwrócić uwagę na solidność wykonania. Co należy wiedzieć o męskich portfelach, zanim kupimy ten odpowiedni?

Popularne portfele męskie – jak dokonać wyboru?

Portfele męskie często powodują trudności w wyborze tego odpowiedniego modelu. Zastanawiamy się, które z nich są najbardziej popularne i starannie dokonujemy selekcji portfeli, kierując się nie tylko trwałością i wykonaniem, ale przede wszystkim materiałami, z których są wykonane. Nie ulega wątpliwościom, że za najtrwalsze i jednocześnie najbardziej rekomendowane uważa się portfele wykonane ze skóry naturalnej, które zdobyły serce niejednego współczesnego mężczyzny ceniącego dobry wygląd i praktyczność takiego przedmiotu. W dotyku są niezwykle miękkie, dlatego nic dziwnego, że są tak chętnie kupowane zarówno przez mężczyzn, jak i na prezent. Co ciekawe, w dawnych latach w portfelach męskich starożytni Grecy potrafili ukryć nawet jedzenie, a dziś trzymamy w nich głównie karty kredytowe, banknoty, klucze, zdjęcia i wizytówki.

O tym trzeba pamiętać

Podczas zakupu portfela bardzo ważne są szwy, dlatego należy zwrócić na nie szczególną uwagę. W gruncie rzeczy to właśnie od nich uzależniona jest wytrzymałość naszego portfela, dlatego tak wiele osób przy zakupie kieruje się tym priorytetem. Dobrą jakość poznamy po szwach z grubych nici, które nie mają charakterystycznych przerw. Warto zauważyć, że portfele szyte ręcznie są najbardziej wytrzymałe, dlatego należy o tym pamiętać, jeśli szukamy prezentu na długie lata.

Czytaj również  Eleganckie etui na pióra

Parametry i okazja – wielkie ułatwienie podczas zakupów

Na początku warto przeanalizować wszystkie portfele męskie, aby sprawdzić, jaki mamy wybór i porównać każdy z wybranych modeli. Bardzo ważną rolę w podjęciu decyzji odgrywa funkcjonalność danego portfela, a także ilość kieszonek w środku. Bardzo istotny jest również sposób zapięcia portfela, dlatego musimy przeanalizować, co będzie dla nas najwygodniejszym rozwiązaniem: portfel zasuwany na zamek, z zatrzaskiem, gumką, zapinany czy po prostu zamykany. Następnie musimy sprawdzić wymiary portfela – jeśli kupujemy go na prezent, najbezpieczniejsze są standardowe wymiary.

Portfel męski Wittchen
Portfel męski Wittchen (źródło: www.sklep.wittchen.com)

Jeśli kupujemy portfel męski dla siebie, musimy dokładnie zastanowić się nad rzeczami, które chcemy w nim przechowywać. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwi nam wybór konkretnego modelu, ale przede wszystkim zyskamy pewność, że w pełni spełnia nasze potrzeby. Jeśli kupujemy portfel wykonany ze skóry naturalnej, powinniśmy pamiętać o zasadach przechowywania, szczególnie gdy chcemy, aby służył nam jak najdłużej. Tego rodzaju portfel nie powinien znajdować się w kieszeni spodni. O wiele lepszym miejscem na jego przechowywanie będzie stylowa teczka lub torba. W ostateczności możemy go przechowywać w wewnętrznej kieszeni marynarki.

Czytaj również  Jaki sweter męski wybrać na jesień?

Portfele dopasowane do gustu mężczyzny

Dopasowanie portfela męskiego do swoich upodobań to naprawdę połowa sukcesu. Wiemy, co lubimy i wychodząc z takiego założenia, zaoszczędzimy sporo czasu na poszukiwaniach tego wyjątkowego prezentu.