Jaka piżama dla mężczyzny?

Mężczyzna powinien być elegancki również w sypialni. Absurd? Niekoniecznie. Wyciągnięty t-shirt i stare bokserki nie zachęcą partnerki do miłosnych uniesień, a poranny widok w lustrze również nie powali. OK – powiedzą niektórzy – ale po co stroić się do łóżka? Otóż niewiele trzeba, by również w sypialni być eleganckim, a piżama odpowiednio dobrana do pory roku i sytuacji sprawi, że sen będzie bardziej komfortowy i sami poczujemy się znacznie lepiej w trakcie porannej toalety. Poniżej kilka uwag na temat męskich piżam, co być może skłoni niektórych do zastanowienia się nad tematem.

Zimowy czas

Zimą męska piżama powinna chronić przed chłodem, dzięki czemu sen będzie zdrowy i regenerujący. Nieśmiertelna flanela jest naprawdę dobrym wyborem, ale nie musi kojarzyć się z siermiężnym PRL-em. 100 % bawełna pozwoli naszemu ciału oddychać i uchroni przed przegrzaniem zapobiegając spoceniu. To szczególnie ważne, jeśli w naszym mieszkaniu występują duże skoki temperatur, co jest typowe dla starego budownictwa z tradycyjnymi źródłami ciepła. Dobra męska piżama na zimę utrzyma ciepło ciała po wstaniu z łóżka oraz pozwoli w spokoju zaparzyć i wypić kawę. Dodatkowo jeśli wybierzemy tradycyjny krój z górą z guzikami bez obaw możemy także pokazać się w niej listonoszowi czy sąsiadce. Jeśli nie przepadamy za kratą, to możemy zdecydować się na pasy lub brak wzorów, ale koniecznie w ciepłym, pastelowym kolorze.

Czytaj również  Maszynki do golenia akumulatorowe

Jaka piżama na lato?

Większość z nas w lecie i na wiosnę zamiast tradycyjnej męskiej piżamy wybiera klasyczny t-shirt i bokserki. Oczywiście koszulka to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli nie posiada domieszki syntetyków, jednak wąskie bokserki niekoniecznie. Lepszym wyborem będą nieco szersze szorty do spania, które pozwolą na wygodę i przewiewność, a co za tym idzie bardziej komfortowy wypoczynek. Oczywiście na półkach sklepowych znajdziemy nieprzebrane ilości męskich piżam, więc warto wybrać coś trwałego i w efektownym kolorze. Szczególnie duży wybór panuje wśród kompletów z zabawnymi tekstami czy rysunkami, co może poprawić humor podczas porannego mycia zębów po wyjątkowo ciężkiej nocy. Nie zapominajmy też o naszych żonach i partnerkach – im też należy się cos od życia, a przecież śmiech to zdrowie, więc poszukajmy jakiś naprawdę śmiesznych obrazków.

Czytaj również  Koszulka V-neck to podstawa w modnych stylizacjach

A co na upojną noc?

Oczywiście najlepiej nic, ale najpierw trzeba coś założyć. Jeśli partnerka wybierze zmysłową bieliznę co my mamy ubrać? Czy odpowiednia będzie satynowa męska piżama o klasycznym kroju, czy lepiej szorty z wesołym rysunkiem o wyraźnym erotycznym zabarwieniu? A może lepiej kupić coś w sklepie z bielizną erotyczną np. męskie stringi? Tutaj decyzja należy do każdego z nas, ale wydaje się, że do elegancko i kusząco wyglądającej partnerki najlepiej będzie pasować koszulka i szorty w takim samym kolorze i najlepiej trochę męskiej muskulatur. Niestety tutaj z pomocą może przyjść tylko regularny wysiłek fizyczny i wizyty na siłowi, choć dostępne są przecież męskie piżamy z nadrukami imitującymi „kaloryfer”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *