Portfel męski – co powinien zawierać


Portfel to jedna z najważniejszych elementów męskiej garderoby. Można wierzyć lub nie, ale wiele mówi o facecie fakt, czy nosi pieniądze i dokumenty luźno rozsypane w kieszeni, czy w eleganckim portfelu.

Portfel na co dzień

Nie wielu mężczyzn nie zwraca uwagi na to, co znajduje się w ich portfelu. Często poza prawem jazdy i dowodem osobistym lądują tam paragony, garść monet, bilety i wiele innych rzeczy, które tylko przyjdą wam do głowy. Na końcu portfel wygląda jak jedna wielka cegła upchnięta do kieszeni spodni, gdzie przez swój ciężar wymaga dodatkowo kupienia paska, aby całe nie poleciały z hukiem  w dół.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, w portfelu powinniśmy pozostawić jedynie:

Czytaj również  Czym wspomagać odchudzanie?

Dowód osobisty. Bo nigdy nie wiadomo, czy nie będzie Ci potrzebny. Być może po wyjściu wieczorem z domu lub baru Policja zechce Cię poznać?

Prawo jazdy. Z doświadczenia wiemy, że nawet jak się nie ma auta to zawsze znajdzie się okazja, by prowadzić.

Karta do bankomatu. 210 zł w gotówce nie zawsze wystarczy. Karta płatnicza to brak stresu, że może zabraknąć Ci gotówki  w najmniej oczekiwanym momencie.

200 zł w różnych banknotach i 10 zł w bilonie. Może się zdarzyć, że bank odmówi współpracy z powodu awarii lub braku łączności w sklepie. Jest to sytuacja niedopuszczalna, zwłaszcza jeżeli wyszedłeś gdzieś na miasto. Noś zawsze przy sobie odrobinę gotówki.

Karta na siłownię, gdy chcemy dobrze wyglądać.

Czytaj również  Jakie akcesoria pasują do każdego stylu?

Zdjęcie ukochanej, by był o jeden pretekst mniej do awantury.

Nosząc tylko te rzeczy sprawisz, że Twój portfel będzie cienki i nie będzie opadać w spodniach jak kamień.

 

Elegancki portfel do garnituru

Businessman put his wallet back

Niewiele mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego,  że do garnituru są tworzone odpowiednie portfele, które cechują się wyjątkową lekkością i elegancją. Tego typu elementy garderoby powstały, by sprostać pytaniu „Co muszę, a czego nie muszę ze sobą ciągle nosić?”.

W takim portfelu miejsce się znajdzie tylko dla dowodu osobistego, prawa jazdy, karty płatniczej, wizytówki i kilku banknotów. Pozostałą resztę można, a nawet należy zostawić w domu. Portfel wtedy będzie na tyle cienki, że będzie można go było umieścić w kieszeni marynarki bez żadnego problemu.

Czytaj również  Jaki krawat wybrać do garnituru?

Deformujący element garnituru w postaci wypchanego portfela jest równie nieelegancki, jak noszenie plecaka, podczas noszenia  garnituru.