Pieniądze szczęścia nie dają, ale ładny portfel cieszy oko

modne portfele dla niej i dla niego

Ktoś kiedyś powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ale pozwalają selekcjonować nieszczęścia i jest w tym sporo prawdy. Niektórzy, choć ich konta bankowe nie są wypełnione po brzegi, czują się zadowoleni z życia. Często dlatego, że otaczają się pięknymi przedmiotami i cieszą ich drobiazgi.

Opakowanie dla pieniędzy

Są rzeczy i przedmioty, które ze swej natury są zawsze widoczne. Torebkę, buty czy czapkę dobiera się do reszty stroju ze świadomością, że mogą decydować o naszym wyglądzie, stylu i stosunku do mody. Kupując bieliznę myślimy o tym, że jej oglądanie jest zarezerwowane dla wybranych. Portfele i portmonetki choć osobiste,  często wystawiamy na widok publiczny. Najpraktyczniejsze to te, które pomieszczą dokumenty, karty bankomatowe, dokumenty, karty lojalnościowe, najważniejsze wizytówki, paragony, gotówkę papierową i bilon i często zdjęcia najbliższych osób czyli zawartość portfeli jest dla nas bardzo cenna i prywatna. Kupując nowy portfel, niektórzy kierują się ich stroną praktyczną: trwałością surowca, z którego są uszyte i ilością oraz łatwością dostępu do kieszonek i schowków. Inni na uwadze mają przede wszystkim fakt, że będą portfel wyjmować w różnych okolicznościach i zależy im, by dobrze wyglądał. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć obie właściwości.

Czytaj również  Torba do pracy dla mężczyzny

Po prostu ładny

Portfele i portmonetki kupujemy raz na kilka lat. Te najtrwalsze czasem zmieniamy dlatego, że stare już się nam zwyczajnie znudziły albo mamy ochotę kupić sobie luksusowy przedmiot.

Stajemy przed ladą w sklepie z galanterią skórzaną i często przeżywamy rozterki. Są tam portfele w modnych, czasem jaskrawych kolorach oraz ponadczasowych, stonowanych barwach. Różnią się także wielkością. W tej kwestii wybór może okazać się łatwy, bo zależy od naszych przyzwyczajeń, nawyków oraz … wielkości torebki. Bardzo istotny przy wyborze portfela jest sposób, w jaki jest zapinany. Nosimy tam niejednokrotnie cenne rzeczy, które muszą być bezpieczne. Te skuteczne zamki mogą także być ozdobą przedmiotu. To już kwestia gustu czy lubimy duże, błyszczące, metalowe zapięcia czy raczej praktyczne i ukryte. Jeśli wybierany portfel ma nam służyć wiele lat, powinien być zrobiony z trwałego materiału, ale nie można zapomnieć, że dotykamy go często kilka razy dziennie, więc dodatkowo powinien być odporny na plamy i zabrudzenia. Mimo że portfel czy portmonetka to przedmiot osobisty i dopóki go nie wyjmiemy pozostaje poza zasięgiem wzroku obcych, to jednak stylem nie powinien odbiegać od reszty stroju i przedmiotów.
Przyznajcie, że kobieta w eleganckiej garsonce, wyjmująca ze skórzanej, stonowanej torebki portfel z brezentu, ozdobiony wizerunkiem Myszki Miki będzie wyglądała co najmniej dziwnie. No chyba, że dziewczyna lubi łamać stereotypy, a do siebie ma duży dystansu.

Czytaj również  Portfel męski - co powinien zawierać