Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

zaręczyny

Zaręczyny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu, a mają jeszcze większy urok, gdy jest w nich obecny element zaskoczenia i niespodzianki. Panowie czasami z wielomiesięcznym wyprzedzeniem planują zaręczyny, przeglądają zdjęcia pierścionków zaręczynowych i szukają tego idealnego. I wtedy pojawia się problem? Jak bowiem dobrać rozmiar pierścionka?

Jak się dobiera rozmiar pierścionków?

Rozmiary pierścionków różnią się od siebie o 0,3mm, dlatego tak ważny jest dokładny pomiar. Aby sprawdzić rozmiar, trzeba pogrzebać w szkatułce z pierścionkami wybranki i zmierzyć suwmiarką średnicę takiego, który dobrze leży na serdecznym palcu wybranki. Jest to najbardziej precyzyjny sposób na dobranie pierścionka w idealnie pasującym rozmiarze, który pozwoli uniknąć błędu. Jeśli nie jest to możliwe, można dokonać pomiaru klasycznym centymetrem krawieckim, mierząc obwód palca – nie jest to jednak najdokładniejsza metoda. Po ustaleniu średnicy pierścionka, należy zapoznać się z tabelą rozmiarów i sprawdzić, w granicach jakiego rozmiaru mieści się dana średnica. Co jednak zrobić, gdy sprawdzenie rozmiaru okaże się całkowicie niemożliwe, a dłoń wybranki jest standardowej wielkości? W takiej sytuacji najlepiej kupić pierścionek w rozmiarze 12-14; są to bowiem najbardziej uniwersalne rozmiary, które są również optymalnym punktem wyjściowym do ewentualnej korekty. Jak rozpoznać, że pierścionki wybranki mają dobry rozmiar? Jest tak wtedy, gdy przechodzą przez kostkę palca z delikatnym oporem, po czym swobodnie opierają się dalszej części palca. Pamiętajmy, że rozmiar palca nieznacznie zmienia się również w ciągu dnia. Nad ranem ręka jest szczuplejsza, a pod wieczór może być nabrzmiała.

Czytaj również  Jesienne trendy w galanterii skórzanej

Ratunku! Czy można zmieniać rozmiar pierścionków?

W związku z tym, że skala pierścionków jest bardzo dokładna, a rozmiar palca ulega zmianom, ustalenie dokładnego rozmiaru może być trudne bez wizyty w salonie jubilerskim z wybranką serca u boku. Trzeba pamiętać, że nawet profesjonalnie ustalony rozmiar pierścionka może być tymczasowy – można bowiem dokonać korekty. Jeśli pierścionek zaręczynowy zdecydowanie nie pasuje rozmiarem do palca swojej właścicielki, należy udać się z tym kłopotem do jubilera. Pierścionki zakupione w salonach jubilerskich zazwyczaj można po prostu wymienić na taki sam w większym rozmiarze. Trzeba to jednak zrobić w ciągu określonego czasu, który minął od zakupu – najczęściej jest to kilka miesięcy. Jeśli ten czas minął lub pierścionek został zakupiony w zwyczajnym sklepie jubilerskim, warto wtedy udać się z nim do złotnika. Jeśli pierścionek jest za duży, jubiler wytnie z niego fragment i na nowo zespoli jego brzegi, fragment złota odda właścicielce. Po takiej operacji pierścionek wygląda jak nowy, z tym że jest on rozmiarowo mniejszy. Nieco większy problem bywa ze zwiększaniem pierścionków i w takim przypadku zazwyczaj trzeba po prostu sprzedać pierścionek i kupić nowy.

Czytaj również  Ciepła kurtka na okres jesienno-zimowy

Zaręczyny to ważny moment w życiu kochających się ludzi, w którym biżuteria odkrywa znaczącą rolę. Zanim pan wybierze jeden z pierścionków, powinien poznać rozmiar palca partnerki, by móc naprawdę ucieszyć się z tego, ze powiedziała tak, a na palec założyła ten pierwszy symbol miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *