Jak nosić koszulę z krótkim rękawem ?

Koszula z krótkim rękawem to ciekawy element casualowych stylizacji, będący kompromisem pomiędzy typowo sportowym T-shirtem a bardziej formalną koszulą. Doceniamy ją w okresie wiosenno-letnim, w sytuacjach nieoficjalnych, gdy na pierwszym miejscu stawiamy komfort i przewiewność, ale nie chcemy rezygnować z pewnych oznak dystynkcji.

Koszula z krótkim rękawem – tylko „po godzinach”!

Zdejmij koszule

Nie mylmy jednak tego rodzaju wakacyjnego szyku z prawdziwą elegancją, z którą ten typ koszuli nie ma nic wspólnego. Wiele osób o tym zapomina, dzięki czemu od ponad dwóch dekad widujemy na weselach i innych oficjalnych uroczystościach koszule z krótkimi rękawami, w towarzystwie spodni garniturowych, marynarek i krawatów. Takie kombinacje to prawdziwe modowe faux pas, niestety nadal często spotykane. Musimy pamiętać, że ten model koszuli ma rodowód sportowy – był prototypem koszulki polo i królował w latach 20-tych XX wieku na kortach tenisowych – i nigdy się od swoich korzeni nie odżegnał. Przede wszystkim więc sprawdzi się w sytuacjach typowo weekendowych i wakacyjnych: na luźnym garden-party, grillu, podczas odpoczynku na plaży i na jachcie, zestawiona bermudami, trampkami oraz letnim kapeluszem. Koszulę z krótkim rękawem nosimy wówczas na wierzch z rozpiętym górnym guzikiem, który podkreśli jej nonszalancki wdzięk. Fason ten świetnie współgra również z bawełnianymi chinosami z paskiem – wówczas koszulę wpuszczamy w spodnie i dobieramy do tego zestawu lekkie mokasyny i klasyczne okulary typu Wayfarer.

Czytaj również  Jaką wybrać koszulę na ślub?

Jak nosić koszulę latem?

Męska-koszula-krótki-rękaw

Wiele osób traktuje koszulę z krótkim rękawem jako letni odpowiednik tradycyjnej koszuli o charakterze formalnym. Nic bardziej mylnego – według dress code’u nawet największe upały nie uprawniają eleganckiego mężczyzny do traktowania tego elementu garderoby jako alternatywy dla koszul z długim rękawem. Jeśli jest nam gorąco, po prostu podwińmy rękaw koszuli – jest to absolutnie dopuszczalne nawet w bardziej formalnych sytuacjach. Unikajmy także kojarzenia typowo „koszulowych”, eleganckich materiałów, jak popelina, twill czy pinpoint, ze sportowym krojem. Koszula z krótkim rękawem najlepiej wypada w wydaniu bawełnianym lub lnianym – ten ostatni stanowi świetne odwołanie do klasycznego stylu safari, który wypromował ten fason już na początku XX wieku.

Czytaj również  Jaką wybrać koszulę na ślub?