Jak dobrać spinki do mankietów koszuli?

Spinki do garnituru

Spinki do mankietów do ten rodzaj dodatku, który świadczy o guście, stylu oraz elegancji noszącego je mężczyzny. Noszenie spinek nie jest zbyt popularnym zwyczajem w Polsce, choć coraz więcej panów przekonuje się o ich wyjątkowości. Spinki to wyraz dbania o wizerunek oraz znajomość zasad ubioru. Jak zatem dobrać spinki do mankietów?

Spinki do koszuli nosi się jedynie do tych, z podwójnym mankietem, natomiast taki rodzaj koszul zakładamy jednie z krawatem do garnituru lub marynarki. W pewnym sensie spinki grają rolę biżuterii, dlatego ich wygląd i jakość niezwykle ważna dla całej stylizacji. Pomimo małych gabarytów potrafią odegrać ogromne zadanie w uwidocznieniu gustu mężczyzny. Dzięki szerokiej ofercie wzorów i kolorów spinki mogą uzupełnić strój wizytowy, jak i bardziej swobodny. Spinka składa się z dwóch takich samych części, wykonanych tak, aby można je było wsunąć przez dziurki w mankiecie. Części te połączone są sztywnym mostkiem, łańcuszkiem lub sznurkiem (w zależności od rodzaju spinki). Widoczna  część spinki może być płaska, owalna, złota, srebrna, wysadzana kamieniami, emaliowana bądź z aplikacją (np. piłką nożną, pieskiem, samochodem, kijem do golfa).

Czytaj również  Torba na laptopa – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Strój eleganckiSpinki do koszuli

Spinki najlepiej wyglądają najlepiej wyglądają w połączeniu z koszulą garniturową. Jeśli trzeba kierować się jedną zasadą to im mniej i prościej, tym bardziej elegancko. Chyba, że chcemy specjalnie zachować dystans, a sytuacja nam na to pozwala, możemy złamać nieco konwenanse. Przede wszystkim spinki muszą być dopasowane do koloru ubrania – zarówno koszuli, jak i garnituru. Gdy te są w cieplejszych barwach, najlepszym dodatkiem będą spinki w burgundzie lub złocie. Jeśli zakładamy białą lub błękitną koszulę, dobrym wyborem będą spinki srebrzyste. Do czarnej koszuli i garnituru możemy założyć spinki złote lub srebrne. Niekiedy spinki dobiera się także do koloru krawata. Niezmiennie modne są modele łączące białe i żółte złota, a także te wysadzane drogimi kamieniami lub zdobione kolorową emalią. Spinki do koszuli możemy założyć na oficjalne spotkania, bankiety, bale, wesela, kolacje służbowe, itp. Przyjmuje się, że mankiety koszuli ze spinkami powinny lekko wystawać poniżej mankietów marynarki. Spinki mają być widoczne, ale tylko odrobinę. Wybierając eleganckie spinki, zwracajmy uwagę na ich kształt, materiał, a także pozostałą biżuterię, taką jak: zegarek, spinkę do krawata, obrączkę czy sygnet). To bardzo ważne, aby wszystkie współgrały ze sobą, szczególnie pod względem koloru.

Czytaj również  Jakie akcesoria pasują do każdego stylu?

Strój casualowy

Jeśli okazja jest mniej oficjalna, możemy wybrać spinki gładkie, bez zdobień, ewentualnie w pastelowych kolorach. Tam, gdzie wręcz oczekuje się odrobiny oryginalności nie wahajmy się pokazać trochę dysonansu i niech spinki będą w odważnych kolorach lub wzorach, a nawet dowcipne. W wersji casualowej nadal obowiązuje konieczność założenia specjalnej koszuli, jednak nie musi ona mieć klasycznego koloru czy wzoru. W tym wypadku paski czy kratka są jak najbardziej dozwolone. Możemy założyć ją do garnituru codziennego, a nawet sportowej marynarki. Mniej oficjalne spinki do koszuli mogą być drewniane, metalowe, obszyte materiałem lub zawierać ciekawe kształty. Ciekawym pomysłem jest „ukrycie” w spince swoich zainteresować, cech osobowości czy wykonywanego zawodu.

Czytaj również  Portfel męski - co powinien zawierać